www.skalnicky.cz Zpět na úvodní stránku
 
Výstavy a akce
Zajímavé rostliny
Pro
začátečníky
Skalky pro inspiraci
Bude Vás zajímat...
Ze světa hor
Adresy pěstitelů
Informace o klubech

Výstavy a akce

v České a Slovenské republice
v roce 2020

Údaje jsou zařazovány podle postupně přicházejících informací od pořadatelů a v pořadí podle termínu konání.
Je dobré tuto stránku průběžně sledovat, neboť pořadatelé údaje oficiálně sdělují ve chvíli, kdy znají definitivní termíny.

PRAHA VÝSTAVA SE NEKONÁ
22.3. - 3.4. 2020


Tradiční jarní výstava raných druhů skalniček se ruší, na základě nařízení vlády v souvislosti s pandemií koronaviru. Ruší se také brigády na její přípravu, které měly být 17.3., 20.3. , 21.3. a 4.4. 2020 Další informace získáte na stránkách www.skalnickari.cz nebo e-mailem na adrese z.pacltova@seznam.cz nebo na tel.č. 607 115 963.

BRATISLAVA VÝSTAVA SA NEKONÁ
24.4. - 26.4.2020


OZ Klub skalničkárov Bratislava neporiada výstavu skalničiek v Botanickej záhrade UK Bratislava. Ďalšie informácie na www.zahrady-skalky.sk.

SKALKA nad Váhom VÝSTAVA SA NEKONÁ
25.4. 2020

Občianske združenie klub skalničkárov Trenčín v souvislosti s pandemií koronaviru ruší výstavu. Dalšie informácie získate na palo.klacman@gmail.com alebo na našom facebooku: http://www.facebook.com/skalnicky.tn/

TRENČÍN VÝSTAVA SA NEKONÁ
2.5.2020

Občianske združenie klub skalničkárov Trenčín v souvislosti s pandemií koronaviru ruší výstavu. Dalšie informácie získate na palo.klacman@gmail.com alebo na našom facebooku: http://www.facebook.com/skalnicky.tn/

OLOMOUC VÝSTAVA SE NEKONÁ
6.5. - 9.5.2020

Spolek přátel skalek a bonsají Protěž Olomouc a Slovanské gymnázium Olomouc se vám omlouvají, ale v souvislosti s pandemií koronaviru a nařízením vlády ruší výstavu.
Další informace na stránkách www.skalnicky.unas.cz.

PRAHA VÝSTAVA SE NEKONÁ
6.5. - 22.5.2020


Klub skalničkářů Praha se omlouvá, ale 51. májová výstava skalniček připravovaná ve výstavním areálu na Karlově náměstí v Praze se v souvislosti s pandemií koronaviru a nařízením vlády neuskuteční. I nadále platí plánovaná výstava na podzim.
Informace získáte také na stránkách www.skalnickari.cz nebo e-mailem na adrese z.pacltova@seznam.cz nebo na tel.č. 607 115 963.

PLZEŇ VÝSTAVA SE NEKONÁ
7.5. - 15.5.2020

Alpinum klub Plzeň a jeho členové se vám omlouvají, ale v souvislosti s pandemií koronaviru a nařízením vlády ruší výstavu, která se připravovala v tradičním výstavním areálu gymnázia na Mikulášském náměstí. Ještě stále je však v plánu podzimní výstava.

Alpinum klub Plzeň, vám však stále nabízí možnost členství v klubu a možnost účastnit se ročně sedmi odborných přednášek a další činnosti. Stávající členové Vás rádi přivítají mezi sebou.
Bližší informace u jednatelky Blaženy Stezkové, tel.: 724 960 793, e-mail: badulas@centrum.cz nebo na webu plzeňských skalničkářů: www.skalnicky-plzen.cz.

KARLOVY VARY - Dvory VÝSTAVA SE NEKONÁ
7.5. - 10.5.2020

Klub skalničkářů Erica, o.s. NEJDEK se také připojuje ke klubům, které letos nemohou pořádat výstavu s ohledem na nařízení vlády, souvisejícím s pandemií. Členové klubu se omlouvají a budou se snažit uspořádat alespoň neplánovanou výstavu na podzim. Další informace na stránkách www.erica-nejdek-skalnickari.cz

PRAHA
7.9. - 18.9.2020

Tradiční podzimní výstava skalniček spojená s prodejem rostlin, ve výstavním areálu vedle Faustova domu u kostela sv.Jana Nepomuckého na Karlově náměstí - Moráni v Praze.
Spojení: metro B - stanice Karlovo náměstí, nebo tramvaje č.:2, 3, 7, 10, 16, 18, 24 - stanice Karlovo náměstí - Moráň. S ohledem na neustálé změny v pražské dopravě si spojení raději aktuálně ověřte.
Otevřeno denně od 9 do 18 hodin, včetně sobot, nedělí a svátků.Výstavu pořádá Klub skalničkářů Praha, který Vám zároveň nabízí možnost členství v největším českém skalničkářském klubu.
Informace získáte na stránkách www.skalnickari.cz nebo e-mailem na adrese z.pacltova@seznam.cz nebo na tel.č. 607 115 963.

PLZEŇ
8.9. - 12.9.2020

Alpinum klub Plzeň vás zve na výstavu PODZIM V ALPINU 2020, která se koná tradičně ve výstavním areálu zahrady gymnázia na Mikulášském náměstí 23 v Plzni. Stejně jako na jarních výstavách bude spojena i s prodejem výpěstků členů Alpinum klubu a několika vybraných zahradnických firem. Otevřeno denně od 9 do 18 hodin. Pozor, 13.9. je možný ještě vstup jen do prodeje, a to od 9 do 12 hodin, neboť výstava se již bude rušit.
Pořádá Alpinum klub Plzeň, který Vám zároveň nabízí možnost členství v klubu, možnost účastnit se ročně sedmi odborných přednášek a další činnosti. Stávající členové Vás rádi přivítají mezi sebou. Bližší informace u jednatelky Blaženy Stezkové, tel.: 724 960 793, e-mail: badulas@centrum.cz nebo na webu plzeňských skalničkářů: www.skalnicky-plzen.cz.

SETKÁNÍ SKALNIČKÁŘŮ
9.10. - 11.10. 2020

Je znám již termín tradičního letošního Přednáškového víkendu a setkání skalničkářů. A to nejen českých a slovenských, ale také řady pěstitelů ze zahraničí. Setkání proběhne 9.10. - 11.10. 2020 tradičně v hotelu Skalský Dvůr u obce Lísek, nedaleko Bystřice nad Perštejnem.
Příjemné prostory, kvalitní ubytování a plná penze od pátečního večera do nedělního oběda, zaručují i klidné sledování řady přednášek na téma horské rostliny v zahradě i v přírodě. Odborné i cestopisné přednášky budou od renomovaných odborníků a jsou v ceně pobytu. Jako vždy zde bude také prodejní odpolední burza skalniček, kde lze získat i zajímavé unikáty rostlin.
Dvoulůžkový pokoj stojí na osobu 2550,- Kč. V ceně je ubytovaní, strava, režie hotelu a přednášky.
Program bude ještě upřesněn a včas uveřejněn. Je možno se účastnit i jen sobotního programu, bez nároku na služby hotelu, ale stravování v restauraci je možné.
S ohledem na každoroční velký zájem je třeba poslat přihlášky a zajistit si rezervaci včas, nejpozději do 16.8.2020, a to mailem na adresu organizátora: jirka.saxi@post.cz nebo telefonicky na č. +420 737 346 681 (Jiří Novák, Pardubice).
Upozornění: Pokud se nenaplní počet zájemců o akci, a to 65 osob, bude akce zrušena.

O DALŠÍCH AKCÍCH BUDETE PRŮBĚŽNĚ INFORMOVÁNI, JAKMILE BUDOU DOCHÁZET ÚDAJE OD POŘADATELŮ.
Redakce těchto www stránek nebere odpovědnost za údaje zde uvedené, neboť vychází jen z informací dodaných pořadateli. Ti by pak měli redakci informovat o případných změnách.

Pokud sami chcete o některé akci napsat, využijte e-mail adresu: skalnicky@centrum.cz
případně telefonní číslo 603 314 292.
Děkujeme.
Pro zajímavost - počet vstupů na tuto stránku od 17.3. 2000 do 31.12.2012 byl : 1 324 803.
Tedy za dvanáct let to bylo hodně přes milión "návštěv" zájemců o výstavy skalniček v Česku a na Slovensku. To je velmi potěšující, že je takový zájem o skalničky u nás.

Obsah a design: © Martin Pilný
Počet přístupů: Tuto stránku vidělo již: 172661 návštěvníků.